GOOGLE ADS SERTİFİKASI

Google Ads Sertifikası Nedir?

Google'ın reklamcılık platformu olan Ads'in temel ve ileri düzey özelliklerinde uzmanlığınızı gösteren ve bireylere Google tarafından verilen bir yetkinlik belgesidir. Bu sertifika, Google'ın ilgili kişiyi bir dijital reklamcılık uzmanı olarak onayladığını gösterir.

Ads Sertifika Sınavı'na Nasıl Girilir?

Ads sertifika sınavlarına girmek ve sertifika alabilmek için SkillShop With Google sitesine kaydolmalısınız.

Google Ads Sertifika Alabilme Koşulları Nelerdir?

SkillShop With Google'e kaydolduğunuzda ücretsiz Ads sertifika sınavlarına girebilirsiniz.

Ads Sertifikası'na sahip olabilmek için 2 Adwords sınavını geçmeniz gerekir.

  1. Ads Temel Düzey: ( Zorunlu sınav)
  2. İleri Düzey Reklamcılık: ( Seçimlik Sınav

Arama Ağı Reklamcılığı, Görüntülü Reklamcılık, Mobil Reklamcılık, Video Reklamcılığı, Alış-Veriş Reklamcılığı olmak üzere 5 ayrı kategorideki bu sınavların ise herhangi birinden geçmek gerekir.

Sınavlarda başarılı sayılabilmek için 100 üzerinden 80 almanız gerekir, yanlışlar doğruyu götürmemektedir. Başarılı olamamanız durumda 1 gün sonra tekrar sınava girebilirsiniz. Sınav süresi 120 dk. olup, Sınav test usulü 4 seçenek ya da 2 seçenek Doğru/Yanlış arasından seçmeli olarak yapılmaktadır. Sınavı başlattıktan sonra durdurumazsınız, ayrıca bir önceki soruya geri dönemezsiniz. Bundan dolayı geniş bir zamanınızda sınava girmenizi tavsiye ederiz.

Sertifikaların 1 yıl geçerliliği vardır. Bir yılın sonunda bilgilerinizin güncel olduğunun göstergesi olarak tekrar sınav girip, başarılı olmanız gerekir.

Google Ads Sertifika Eğitimleri'mize katılmak ve bilgi almak için Bilgi Al formunu doldurun.

Telefon
Whatsapp