GOOGLE ADS EĞİTİMİ : GOOGLE ADWORDS DE REKLAMVERENLERİN KULLANABİLECEĞİ TEKLİF STRATEJİLERİ

Dijital Reklamcılıkta Kullanılan Teklif Stratejileri:

1- TBM (Tıklama Başı Maliyet) : Özellikle Arama Reklamcılığında kullanılır, reklamlarınız gösterildiği zaman değil tıklandığı zaman bir ücret ödersiniz. Cost Per Click kelimelerinin ilk harflerinden oluşan CPC olarak olarak da bilinir.

2- BGBM ( Bin Gösterim Başı Maliyet) : Özellikle Görüntülü Reklam Ağı nda kullanılır, bir tıklama ya da etkilişim olmasa bile reklamlarınızın her bin defa gösterimi için bir ücret ödersiniz. Cost Per Mille kelimelerinin ilk harflerinden oluşan CPM olarak da bilinir.

3- GBM (Görüntülüme Başı Maliyet): Özellikle Video Reklamcılığında kullanılır, video reklamınız gösterildiğinde değil görüntülendiğinde bir ücret ödersiniz. Görüntüleme sayılması için videonuzun tamamının ya da 30 sn izlenmesi veya videonuza tıklanıp sitenize ziyaret gerçekleşmiş olması lazım. Cost Per View kelimelerini ilk harflerinden oluşan CPV olarak da bilinir.

4-EBM( Edinme Başı Maliyet) : Sipariş, Rezervasyon veya Form doldurma gibi bir dönüşüm Edindiğimiz de ücret ederiz. Cost Per Action kelimelrinden oluşan CPA olarak da bilinir.

Telefon
Whatsapp