GOOGLE ADS REKLAMLARI KURSU

Google Ads Reklamları Kursu

Google Ads Reklamları Kursu

Google Ads reklamları kursu, google aracılığı ulaşılabilen aşağı yukarı her yerde reklam yayınlamamızı sağlayan reklamcılık hizmetidir. Birçok arama motoru bu hizmeti verse de Google Türkiye de en çok kullanılan arama motorudur. Dolayısı ile özellikler e ticaret siteleri için google daha da önemlidir.

İnternet kullanıcıları almak istedikleri ürünleri, hizmetleri, hangi konuda ne yapmak istediklerini ve gidecekleri yerleri Google de aramaktadırlar. Google aracılığı ile verilen reklamlar, reklam veren sitenin vermiş oldukları ürün ve hizmetle alakalı aramalarında ya da konumunda gösterilmesine yardım eder. Gerek masaüstünde gerekse mobilde kullanılması mümkündür. Bu hizmet ile web sitelerine ziyaretçi çekebilirsiniz. Ayrıca potansiyel müşteriler ile iletişime geçerek satışları artırabilirsiniz.

Google Ads Reklam Modelleri

Arama Ağı Reklamları

Arama ağı reklamları, belirlemiş olduğunuz anahtar dâhilinde yapılmış olan aramalarda E-ticaret sitenizin ilk sıralarda çıkmasını sağlayan sistemdir. Tüm web siteleri için en çok kullanılan reklam modellerinden birisidir.

Alışveriş Reklamları

Alışveriş reklamları, E- ticaret sitesinde satılan ürün ve hizmetleri arama motorunun alışveriş sekmesi aracılığı ile potansiyel müşterilere ulaştıran servis hizmetidir.

Görüntülü Reklam Ağı Modeli

Görüntülü reklam ağı modeli, görsel temelli reklam kampanyalarını kapsamaktadır. Görüntülü reklam ağı, doğru hedef kitleleri bulmak için en etkili yöntemlerden birisidir. Ayrıca görüntülü reklam modeli web sitelerinde, Gmail de, YouTube’da, mobil uygulamalarında gösterilmektedir.

YouTube Reklamları

Günümüzün yükselen trendi YouTube, reklam yayınlamak için en elverişli mecralardan bir tanesidir. YouTube reklamları video başlarındaki yayın içi ya da videoların yan tarafındaki reklam alanında gösterilmektedir. Ayrıca YouTube reklamlarında atlanabilir ve atlanamayan türleri vardır. Büyük çoğunluğunu video formatındaki reklamlar oluşturmaktadır.

Yeniden Pazarlama Reklamları

Yeniden pazarlama reklamları, marka bilinirliğini artırmak için önemli reklam türüdür. Ayrıca geçmişteki kullanıcılara ürün ya da hizmet hatırlatması yapan bir sistemdir. Yeniden pazarlama reklam modeli ile E-ticaret siteniz ile daha önce etkileşim de bulunan kullanıcılara rahatlıkla ulaşılabilir. Vermiş olduğunuz reklamlar google da ya da iş ortağı sitelerinde geçmişteki kullanıcılarınıza ulaşarak sizi hatırlatır.

Google Ads Reklamları Kurs İçerikleri

 • Hesap oluşturma
 • Kampanya oluşturma
 • Reklam Grubu oluşturma
 • Anahtar kelime analizleri
 • Anahtar kelime ekleme
 • Reklam metinleri ekleme
 • Reklam zaman planlaması oluşturma
 • Reklamların gösterilecek yerlerin ayarlanması
 • Negatif anahtar kelime ekleme
 • Reklam bütçesi belirleme
 • Reklam kalite planlarının artırılması
 • Yer hariç tutmalar
 • Anahtar kelime tekliflerinin artırılması ve azaltılması
 • Kart tanımı bakiye yükleme
 • Mechart center hesabı açma
 • Açılan mechart center hesabını bağlama
 • Açık artırma bilgilerinin takibi

Google Ads Reklamları Eğitimine Kimler Katılabilir?

Google Ads eğitimi, reklamlarını kendi vermek isteyen işletme sahipleri, firmaların pazarlama bölümünde çalışanlar, reklam ajanslarında dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmak isteyenler ve Adwords konusunda uzmanlaşmak isteyen herkes google ads reklamları eğitimine katılabilirler.

Kurumumuzda Ads Reklamları Eğitimi Süresi

Kurumumuzda hafta içi ve hafta sonu olarak farklı eğitim programlarımız bulunmaktadır. Google Ads Reklamları eğitimlerimiz günlük 3 saatlik dilimler halinde ve toplamda 12 saattir. Eğitimimiz hafta sonu iki günü olarak 2 hafta sürmektedir. Bu eğitimlerimiz 8-12 kişilik sınıflarda birebir bilgisayar eşliğinde verilmektedir. Ayrıca kurumumuzda özel Ads Reklamları Eğitimi almak isteyenler için özel eğitimler veriyoruz. Ads Reklamları Eğitimi eğitimlerimiz online ve örgün olarak verilmektedir.

Google Ads Kursu Fiyatları

Ads Reklamları Eğitimi fiyatları, grup eğitim mi? Özel eğitim mi? Almak istediğinize göre değişiklik göstermektedir. Farklı taksit imkânları ile ödeme kolaylıkları sağlıyoruz. Kurs ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak için kurumumuz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ads Reklamları Eğitimi Kurs İçeriğini ve Kursiyer yorumlarını görmek için Buraya Tıklayınız.

Google Ads Reklamları Kursu Eğitim Takvimi

Google Ads Eğitimi

Başlama Tarihi
02 Aralık 2023

Gün ve Saatler
Hafta Sonu Akşam
Cumartesi-Pazar 18:00-21:00

Telefon
Whatsapp