GRAFİK TASARIM KURSU

Grafik Tasarım Kursu

Grafik tasarım kursu bir mesajı belli bir ortam aracılığı ile belirli bir hedef kitleye görsel elemanlar vasıtasıyla iletme sanatıdır. Dijital ortamda görüntü ve metin yoluyla etkili iletişim olanaklarını geliştirebilirsiniz.  Etrafımıza dönüp baktığımız zaman aşağı yukarı her noktada örneklerini görebiliriz. Bu örneklerin başında ise reklam afişleri gelir.

Grafik sektörü geleceğe yön verebilecek yetenek isteyen etkileşimli bir alandır. Grafikerler, Reklam ajanslarında, Matbaalarda, Grafik ve Web Tasarım firmalarında, Dijital Tasarım ajanslarında, Gazete ve Dergilerde, Sinema ve TV Sektöründe, Kurumların Tasarım ve Sosyal Medya Departmanlarında, Tekstil ve Ambalaj Sektöründe, Grafik departmanı olan bütün kuruluşlarda çalışma imkanına sahiptirler.

Bilgi Eğitim Bilgisayar Kursunda Grafik Tasarım Eğimi içerisinde Photoshop, CoralDraw, Illustrator, Indesign programlarını en ince ayrıntısına kadar öğreneceksiniz. Yani öğrencilerimiz grafik tasarımın temelleri olan renk bilgisini, afiş, pankart, bröşür, logo, kartvizit, kitap, dergi, posterler, ürün ambalajları gibi tasarımları rahatlıkla oluşturabilirler. Ayrıca eğitim sonunda tasarımın matbaa aşamasında oluşabilecek sorunlar hakkında da detaylı bilgiye sahip olurlar.

Geniş çalışma alanına sahip olan sektörde mesleğin en ince ayrıntılarını da öğrenerek rakiplerinize göre fark yaratabilirsiniz. Firmamızın 23 yıllık deneyimli eğitmenlerinden grafik tasarım eğitimi alarak tercih edilen profesyonel grafik tasarımcı olabilirsiniz.

Kimler Grafik Tasarım Kursuna Katılabilir

Grafik tasarım kursuna meraklı olan ve kendisini bu alanda geliştirmek isteyenler, dergi, gazete, marka ve logo tasarımı, broşür, katalog, billboard ve web grafik tasarımı gibi şirketlerin ihtiyaç duyduğu çalışmaları yapmak isteyenler eğitimlerimize katılabilirler. Ayrıca fotoğraf stüdyolarında Photoshop uzmanı olmak isteyenlerde katılabilirler. Yalnız öğrencimizin temel bilgisayar eğitiminin yeterli seviyede olması grafik tasarımında daha başarılı olmasını sağlar.

Grafikerler Ne İş Yaparlar?

Grafikerler genellikle bilgisayar yazılımlarını kullanarak tasarımlar yaparlar. Bu tasarımlar sonucunda ortaya aranılan nitelikteki görseller çıkar. Özellikle görsellik ön plana alınır ve böylece farklı görseller oluşturabilir. Grafikerler pek çok alanda tasarımlar yaparak tasarımlarına imza atabilirler. Budan dolayı çalışma alanları da oldukça geniştir. Müşterilerin isten ve talimatları doğrultusunda en uygun ve doğru tasarımları ortaya çıkarırlar. Grafikerlerin başarılı bir tasarım çıkarabilmesi için hayal dünyasının da geniş olması gerekir.

Grafik Tasarım Kursu Sınıfları

Kurumumuzda grafik tasarım kursları 8-12 kişilik modern sınıflarda ve birebir bilgisayar ortamında ve uygulamalı olarak verilmektedir. Eğitimlerimiz hafta içi ve hafta sonu gruplar halinde verilmektedir. Grup eğitimine katılmak istemeyen kursiyerlerimiz dilerlerse kendilerine uygun zamanda bire bir özel ders alma imkanına da sahiptirler. Ayrıca Grafik Tasarım eğitimlerimize örgün ve online olarak 2 farklı şekilde de katılabilirsiniz.

Grafik tasarım kurslarına katılmak için danışmanlarımız ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.

Grafik Tasarım Kurs İçeriğini ve Kursiyer yorumlarını görmek için Buraya Tıklayınız.

Grafik Tasarım Kursu Eğitim Takvimi

Grafik Tasarım Kursu

Başlama Tarihi
04 Aralık 2023

Gün ve Saatler
Haftaiçi Gündüz
Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 15:00-18:00

Grafik Tasarım Kursu

Başlama Tarihi
13 Şubat 2024

Gün ve Saatler
Haftaiçi Akşam
Salı-Perşembe 18:30-21:30

Grafik Tasarım Kursu

Başlama Tarihi
17 Şubat 2024

Gün ve Saatler
Hafta sonu Gündüz
Cumartesi-Pazar 12:00-15:00

Grafik Tasarım Kursu

Başlama Tarihi
23 Aralık 2023

Gün ve Saatler
Hafta sonu Akşam
Cumartesi-Pazar 18:00-21:00

Telefon
Whatsapp