GOOGLE ADS EĞİTİMİ : ADWORDS EĞİTİMİ - ADWORDS HESAP TÜRLERİ VE HESAP DÜZEYİNDE YAPILAN AYARLAR

2 tür Adwords hesabı vardır. Bunlar Standard Adwords Hesabı ve Müşteri Merkezim (MM) dir.

Müşteri Merkezim (MM), Reklam ajansları, Adwords uzmanları ve farklı web siteleri olup birden fazla adwords hesabına sahip olan reklamverenler için düşünülmüş bir üst şemsiye adwords hesabıdır.

Prensip olarak her farklı alan adı için ayrı bir standart adwords hesabı oluşturmanız tavsiye edilir. Adwords e bir Google hesabınız ile üye olabilirsiniz ya da tanımlayacağınız yeni bir adres de Google hesabı olur (Kurumsal e-mail adresini, bir gmail hesabını ya da herhangi başka bir e-mail adresini kullabilirsiniz.) Benzersiz bir e-mail adresi olması gerekli ve yeterlidir.

Adwords Hesabı'nın Oluşturulması ve Hesap Düzeyinde Yapılan Ayarlar:

Yeni bir adwords hesabı oluştururken Ülke, Zaman Dilimi ve Para Birimi belirlemeniz gerekir.  Bu ayarları dikkatlice belirleyin, çünkü daha sonra değiştiremezsiniz.

Hesap düzeyinde, benzersiz bir e-posta adresi, şifre, ödeme ve fatura bilgileri ayarı ile hesap bildirim ayarlarını belirlemelisiniz.

Fatulandırma ile ilgili 2 seçenek vardır.  Otomatik ödemeler ve Manuel ödemeler.

Otomatik ödemeler, kredi kartına bağlı olarak belirli bir limite kadar önce reklam harcaması yapıp, sonradan ödeme yapmaya olanak verir.

Manuel Ödemeler ise, banka transferi, sanal kart veya kredi kartı ile hesabınıza bütçenizi aktardığınız, daha sonra reklam harcamalarınızda bu bütçeyi kullandığınız modeldir.

Bunların dışında, Birleştirilmiş Faturalandırma ( eski adı YHT ), Google tarafından ajansların kullanımına sunulabilen; MM hesabı üzerinden ajansların diledikleri müşterileri için belirli zaman dilimlerinde kullanılmak üzere, belirli bütçeler tanımlamasını sağlar. Dönem-Bütçe kontrolünün sağlanması açısından faydalıdır.

Telefon
Whatsapp