GOOGLE ADS EĞİTİMİ : GOOGLE ADWORDS EĞİTİMİ - GOOGLE ADWORDS NEDİR? ÇEVRİMİÇİ REKLAMCILIĞIN VE ADWORDS ÜN TARİHÇESİ

Google Adwords Nedir , Çevrimiçi Reklamcılığın, Google Adwords ün Tarihçesi ve Google Reklam Ağları:

Online (Çevrimiçi) Reklamcılık, 1993 den beri hayatımızdadır.  Artan kullanıcı sayısı ve online geçirilen zaman, online reklamcılığın önemini artırmıştır.  2016 yılı itibari ile aktif internet kullanıcı sayısı 46 milyon civarındadır, yine kullanıcılar bir günde ortalama 4 saatten fazla internette zaman geçirmektedir.
Artık online olmuyoruz, online yaşıyoruz. Hayatımızdaki önemli anlarda ise başvurduğumuz birinci kaynak, İnternet.  Aramak, Öğrenmek, Yapmak, Satın almak gibi birçok online davranış sergiliyoruz.

Google Adwords nedir? Google ın reklamcılık platformudur. Google Adwords, Ekim 2000 de hayata geçti. Google Arama sayfasında reklam gösterimi olarak başlayan sistem, zaman içinde çok geniş bir reklam ağı haline geldi.

Google'da, temel olarak iki farklı reklam ağında reklamlarınızı yayınlayabiliriz.

1-Google Arama Ağı:

a-)  Google.com.tr, google.de gibi google ait arama sayfaları.
b-) Arama Ağı İş Ortakları: Maps, Groups arama özelliği olan Google siteleri ile, arama fonksiyonu için Google altyapısından faydalanan bağımsız site ve portallar.

2-Görüntülü Reklam Ağı: Youtube, Gmail, Blogger gibi Google ait siteler, DoubleClick ve Google Reklamı yayınlamak üzere Google ile anlaşan onbinlerce siteyi kapsar.

Kampanya türünüze ve kampanya ayarlarındaki tercihinize göre, bu 2 alanda reklamlarınızın yayınlayabilirsiniz.
Arama Ağı Reklamları, Doğrudan Yanıt olarak da adlandırılan kayıt, randevu talebi, telefonla arama veya satış gibi hedefleri olan reklamverenler için önerilir.
Görüntülü Reklam Ağı Reklamları, marka ve ürün bilinirliğini artırmayı hedefleyen reklamverenler için ideal bir alandır.

Telefon
Whatsapp