• 0 (212) 291 72 02
  • 0 (554) 341 17 35
 
"Geleceğe atılan doğru bir adım..."
Grafik Tasarım Kursu

GRAFİK TASARIM KURSU

Grafik Tasarım Kursuna kimler katılabilir?

Grafikerlik Kursumuz; Reklam ajansları, Matbaa ve Tekstil gibi sektörlerde Grafiker olmak, Fotograf stüdyolarında Photoshop uzmanı olarak çalışmak isteyenler içindir.

Grafik Tasarım Kursu size ne kazandırır?

Kursiyerlerimiz Grafik Tasarım Kursunu alarak Photoshop, CorelDraw, Illustrator, Indesign grafik programlarının yanı sıra grafik tasarımının temellerini, renk bilgisini, broşür, afiş, logo gibi firmaların kurumsal kimlik tasarılarını, tekstilde kullanılan çizim ve desenleri oluşturma tekniklerini öğrenirler. Ayrıca Grafik Tasarım Kursu sonunda yapılan tasarımların matbaa ve baskı süreci ile ilgili teknik bilgileri, çıkabilecek sorunlarla ilgili detaylar hakkında da bilgi sahibi olurlar.

Grafik Tasarım Kursu Kurs Başlama Tarihleri

KURS ADI BAŞLAMA TARİHİ GÜN VE SAATLER KAYIT OL
Grafik Tasarım Kursu Eğitimi 21 Ocak 2017 Hafta sonu Gündüz
Cumartesi-Pazar 15:00-18:00
Bilgi almak için tıklayınız
Grafik Tasarım Kursu Eğitimi 12 Aralık 2016 Haftaiçi Sabah
Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 09:00-12:00
Bilgi almak için tıklayınız
Grafik Tasarım Kursu Eğitimi 19 Kasım 2016 Hafta sonu Sabah
Cumartesi-Pazar 12:00-15:00
Bilgi almak için tıklayınız
Grafik Tasarım Kursu Eğitimi 29 Ekim 2016 Hafta sonu Sabah
Cumartesi-Pazar 09:00-12:00
Bilgi almak için tıklayınız
Grafik Tasarım Kursu Eğitimi 29 Kasım 2016 Haftaiçi Akşam
Salı-Perşembe 18:30-21:30
Bilgi almak için tıklayınız

NOT: Yukarda belirtilen eğitim saatlerimiz size uymuyorsa Eğitim Danışmanlarımızla görüşüp yerinizde veya kurumumuzda Grafik Tasarım Kursu için birebir Özel Eğitim alabilirsiniz.

Grafik Tasarım Kursu Eğitim İçeriği

Grafikerlik Kursumuzda Photoshop - CorelDraw - Illustrator, Indesign dersi alarak, gazetelerde, dergilerde, reklam ajanslarında, matbaalarda ve fotoğraf stüdyolarında grafiker olarak çalışabilirsiniz. Grafik kursu sonunda, kursiyerimiz kendini eksik yada yetersiz hissederse aynı eğitimi ücretsiz olarak tekrar etme hakkına sahiptir.
 

Grafik Tasarım Kursu - Grafikerlik Kursu - PHOTOSHOP Eğitimi


İşlerinizin grafik ortama aktarılması için, üzerinde her türlü düzeltme imkanı bulunan, digital ortamın lider resim işleme programı. Usta bir fotoğrafçı gibi resimlere hakim olacaksınız. Resim rötuşlama (sivilce, ben, yüz lekesi giderme) Siyah beyaz, kırık resmi düzeltme ve renklendirme Göz renkleriyle oynama Matbaa, Ofset vs.. gibi baskı işleri için kaliteli resimler yapacaksınız. CMYK Renk formatı nedir? Renk Ayrımı Nasıl Yapılır ? Yapılan grafik dosyaları baskı için hangi formatta kayıt edilmelidir ? 
 

Grafikerlik Kursu - Photoshop Konuları

Grafik Tasarım Kursu - Grafikerlik Kursu - CORELDRAW Eğitimi

Başarısını etkin ara yüzünden alan etkin kullanımlı grafik programı.
 

Corel Draw programının kullanım alanları

Grafik Tasarım Kursu - Adobe Illustrator Eğitimi

Bu program Adobe firmasının vektörel tabanlı grafik geliştirme düzenleme programıdır.Programı kullanarak web sitesi arayüzleri, kurumsal kimlik çalışmaları (logo, kartvizit, zarf, cd yüzü, cd kutusu yüzü, antetli kağıt, firmaların kullandığı faturalar vs..), basılı yayınların (dergi, kitap, gazete ,reklam, afiş, poster vs) içeriği, ilistrasyon çalışmaları gibi konularda içerik hazırlayabilirsiniz. 

Illustrator, vektörel tabanlı bir program olduğu için hazırladığınız çalışmaların ölçülerini değiştirmek çok kolaydır.Var olan çalışmayı büyültüp veya küçültüğünüz zaman çözünürlük kaybı yaşamazsınız.Ayrıca eskiz dediğimiz karakalem çizimlerini renklendirmede oldukça işinizi kolaylaştıracaktır. 

Yeni dokümanla başlama 

Illustrator Kursu Yüklü şablonlarla çalışmak 

Pencil aracıyla çalışmak 

Ek kütüphaneleri tanımak 

Brush tiplerini tanımak 

Brush'lar Paletini tanımak 

Illustrator Eğitimi Pen Aracını kullanmak 

Grafik stilleri ve Degrade tonlar kullanmak 

Objelerle çalışmak 

Vector ve Raster grafikleri anlamak 

Illustrator Eğitimi Character Paletini anlamak 

Seçim seçeneklerini kullanmak 

Illustrator Sembol ve Pattern Kullanımı

Illustrator Eğitimi Live Trace kullanımı 

Illustrator Kursu - Live Paint Kullanmak 

Grafik Kursu - Çizimlerle işlemler Yapmak 

Kartvizit veya Etiket Yapmak

Illustrator Eğitimleri İlan Tasarımı Yapmak

CMYK Baskı Renklerinintanımı ve kullanımı

Illustrator Kursu Baskı için PDF Oluşturmak

Baskı için Tif Oluşturmak

Web için JPG Oluşturmak

Grafikerlik Kursu - Adobe Indesign Eğitimi

Çok sayfalı dergi, gazete, kitap çalışmalarınızda etkili yapısı ile kolay kullanım InDesign'da çok sayfalı çalışmalarınızı rahatlıkla hazırlayabilirsiniz. Mizanpaj ve tasarımda yeni Adobe InDesign yazılımını kullanarak , özgürlük ve verimlilik seviyelerini keşfeden yaratıcı profesyonellere katılın. Çoğunlukla kullandığınız Adobe uygulamalarıyla sıkı entegre olan InDesign sofistike grafikler ve tipografi ile profesyonel mizanpajlar hazırlamak için daha hızlı prodüksiyon iş akışları ve yaratıcı ortam sağlar. Çok sayfalı dergi, gazete, kitap çalışmalarınızda etkili yapısı ile kolay kullanımı vardır Eklediğiniz nesnelere karıştırma modları, saydamlık vs. ve diğer efektleri uygulayabilmeniz.

Indesign Kursu - inDesign Temelleri

indesign Ders - Text çerçeve yaratma

Indesign Eğitim - Text Frame yaratmak

indesign kursu - basit düzenlemeler yapmak

Indesign Eğitimi - Text yerleştirmek

Indesign Kursu - Leading belirtmek

indesign Kursu - Numaralı liste yaratmak

Indesign Eğitimi - Step ve Repeat kullanmak

Indesign Kursu - Tab'lar ve Tab durakları

indesign Eğitimleri - Hanging Indents 

Indesign Kursu - Step ve Repeat

Indesign Kursu - Örnek Bülten Sayfası oluşturmak

Indesign Eğitimi - Katalog Tasarımı yapmak

Indesign Kursu - Dergi Kapak Tasarımı yapmak

Indesign Eğitimi - Dergi İç Tasarımı yapmak

Grafik Kursu - İndesin Kursları - Smart Guide'lar

Indesign Kursu - Obje Stilleri

Indesign Ders - Paragraf stilleri 

Indesign Ders - Dökümanı hecelemek 

Indesign Kursu - Sistemlerle Çalışmak

Indesign Kursu - Spread Klavuzu

Indesign Dersi - Wrap text düzenlemek 

İndesign Dersi - Stilleri düzenlemek 

İndesign Kursu - İzleme 

İndesign Kursu - Tabloları yaratmak 

Baskı için PDF Oluşturmak

Web için JPG Oluşturmak

Grafik Tasarım Kursu Sonunda Alınabilecek Sertifikalar

Grafik Tasarım Kursu Öğrenci Yorumları ( 9 )

YORUM EKLEME FORMU

Öğrenci Ad Soyad

Cinsiyet
Bay
Bayan

Yorum

Onay Kodu
ca06

RABİA KOÇHAN

Grafik Tasarım KursuMerhaba,
Bilgi Eğitim Kursunu çok fazla araştırmadan sadece yorumlara inanarak geldim. Sonradan, daha evvel eşimin de buraya başka program öğrenmek için geldiğini öğrendiğimde doğru karar verdiğimi bir kez daha anladım. Hocamız Yasin Bey’in proje uygulamalı anlatımı sayesinde tüm programların anlaşılması kolaylaşıyor. Daha evvel öğrenebilir miyim acaba diye geldiğim derslerde her şey çok kolay gelmeye başlıyor. Çünkü Yasin Bey tüm öğrencileriyle ilgileniyor. Kısacası Bilgi Eğitimi kesinlikle tavsiye ediyorum. Gelin ve eğitiminizi gönül rahatlığıyla alın.
Sevgiler…

DERYA ALTUN

Grafik Tasarım KursuGrafik programları kursuna başladığım ilk günden beri birçok şey öğrendim. Sıfır bilgi ile başladığım kurstan donanımlı bir şekilde ayrılacağımdan eminim. Bundaki en büyük etken kurumun ortamı ve hocamızın dersi anlatmasının yanı sıra ders notlarının aynı gün içerisinde elimize ulaşılıyor olması. Kurumdan ve hocamızdan çok memnunum. Yasin hoca sen bizim her şeyimizsin..

M.ÇAĞATAY MESTAV

Grafik Tasarım KursuMerhabalar ben Mustafa Çağatay Mestav. İstanbul Ticaret Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Masaüstü Yayıncılık-Bilgisayar Destekli Tasarım bölümünden 2008 yılında mezun olmuştum. Orada almış olduğum 3 yıllık eğitimimde Grafik Tasarım mesleğinin önemini pek anlayamamıştım. Kendimi başka alanlara yönlendirdim. Ancak yıllar sonra Bilgi Eğitim Merkezi Şişli şubesinde Grafikerlik kursu eğitimi almaya karar verdim. Kendimdeki eksiği görmüştüm. Kursa başlamamla birlikte gerek aldığım eğitimin, gerek mesleğin de önemini yıllar sonra anlayabildim. Kurstan çok memnun kaldım. Sayın Yasin Bozoğlu öğretmenin anlatımı mükemmel. Dahası evde mail adreslerimize işlediğimiz derslerimizin ve konularımızın programlarımızın tekrarları gelmekte, hem derste hem evdeki tekrarlarla birleşince çalışmalarımı ve alıştırmalarımı hem kursta hem eve çoğalttım. Kendime güvenim geldi. Artık pek çok alanda iş sahasında kendimi yardımcı grafiker olmak konusunda epeyce yeterli hissetmekteyim Tavsiyem bire bir eğitimin az kişilik sınıflarda öğretme garantisiyle en iyi anlatıldığı kurs burasıdır. Kursiyer desteğinden tutun da en iyi görsel anlatıma dek her şey buradadır. Bilgi Eğitim merkezine ve Yasin Bozoğlu Hocaya teşekkürlerimi sunuyorum.
BÜŞRA ÇOLAK
Grafik Tasarım KursuGrafik Tasarım alanında bir şeyler öğrenmek ve bu alanda kendimi geliştirmek istediğim için kursu internetten buldum. Kursun verimli olup olmayacağı konusunda tereddütlüydüm. Ama Yasin Hocanın dersleri anlatmasından çok memnun kaldım. Artık logo, kartvizit, dergi vb. istediğim her şeyi kolaylıkla yapabiliyorum.

İsmail Tahsin Yıldırım

Grafik Tasarım KursuKursu internetten buldum.Daha kurs bitmeden işe başladım ve işimde çok başarılı olmaya başladım. İnşallah diğer kurslara da katılıp kendimi geliştiricem.Yasin hocaya ve tüm kursa teşekkür ederim.

Ecenur Marangoz

Grafik Tasarım KursuKursa genelde okul derslerimde daha iyi olmak için katıldım.Daha öncede bu kursun başka bölümünede gelmiştim.En memnun olduğum yönü işlediğimiz derslerin notlarının sürekli aklımızda kalması için mailimize atılması. Sırf kurstaki dersler değil,okul derslerimde de destek olunuyor.

Cengiz TUĞSUZ-Medyanize Reklam ajansı

Grafik Tasarım KursuGrafikerlik Kursuna Ajans olarak katıldık. Öncelikli düşüncemiz personelimle uyum içinde çalışmak onları anlayıp aynı dili konuşmaktı. Sonrasında kursumuzda daha fazlasının verildiğini görünce farklı düşünceler oluştu .Kendimizde özel ve kurumsal çalışmaları yapmaya karar verdik. Beklediğimizin üzerinde eğitim gördük..
İlker TEKİN
Grafik Tasarım KursuWeb tasarım Kursu ve Programlama Kursu almış olduğum Bilgi Eğitim Bilgisayar Kursundan son olarak Grafik eğitimini de aldım. Şu an tasarımlarımda daha başarılı olduğumu fark ettim. Photoshop programını daha iyi kullanma becerim gelişmiş oldu. Renklere daha çok vakıf oldum. Ayrıca firmalarımıza kurumsal kimlik çalışmalarını daha rahat yapabilmekteyim. Bu eğitimle bir adım ileriye gittim. Kendime güvenim artmış oldu.

Gül HAVVA

Grafik Tasarım KursuGrafik Kursuna gelme amacım katalog, kartvizit, broşür tasarımlarını öğrenip daha iyi bir yerlere gelmekti. Grafik Tasarım kursu sayesinde güzel başarı sağlayabildim. Bilgi Eğitim Bilgisayar Kursunda çalışan personel ve hocalarımızın güzel pratik hizmet vermelerinden dolayı çok teşekkür ederim.

Grafik Tasarım Kursu Eğitim Etiketleri